A A A

Dom ul. Kamienna

Wszystkie » Sprzedaż » Domy

850 000 zł

Miejscowość: Lwówek Śląski
Do sprzedania budynek z ok.1880r

Powierzchnia całkowita: 300m2
Powierzchnia mieszkalna: 269,10 m2
Jest to nieruchomość położona na działce o powierzchni 1840m2 o luźnej zabudowie w sąsiedztwie pięknych skałek, lasu i przepływającej szumiącej małej rzeczki oraz w niedalekiej odległości od centrum miasta.
Zachowały się oryginalne elementy budynku: historyczna bryła i rzut neogotyckiego budynku z wieżyczką narożną, forma dachu z częściowo ceramicznym pokryciem ( na stromej części dachu) i krenelażem, kompozycja i wystrój elewacji( trójboczny ryzalit, drewniane werandy o neogotyckiej snycerce, dekoracja sztukatorska, faktura tynku), forma i kształt obramowań otworów okiennych( ostrołuczne zamknięcie łuków) i drzwiowych( portal wejściowy). Do budynku prowadzą kamienne schody z neogotycką bramą wejściową.
Na działce znajduje się budynek gospodarczy wymurowany z kamienia pokryty dachówką z mini wieżyczką, który z budynkiem głównym tworzą niepowtarzalną całość w komponowaną w teren.
Główny budynek, który składa się z dwóch nie zależnych 3 pokojowych mieszkań każde o powierzchni ponad 80m2 usytuowanych na wysokim parterze i I piętrze.
W mieszkaniach przeprowadzono częściowo remont.
Jest to budynek podpiwniczony oraz częściowo z zagospodarowanym poddaszem.

Nieruchomość godna polecenia ze względu niepowtarzalny wygląd budynku, miejsce usytuowania wraz z otoczeniem, wielkość budynku i działki oraz ciszę i spokój gdzie praktycznie nie ma żadnego ruchu. Odległość od centrum miasta- ok.500m.

 
1322