A A A

Działka zabudowana- Skała

Wszystkie » Sprzedaż » Działki

295 000 zł

Piękna działka przy tarasach widokowych o powierzchni 9800 m2
1.Przeznaczenie podstawowe - tereny zabudowy usługowej - usługi turystyki.
2. Przeznaczenie uzupełniające:
a) usługi publiczne
b) usługi handlu i gastronomi,
c) tereny zabudowy mieszkaniowej.
d) urządzenia towarzyszące, w tym drogi wewnętrzne, miejsca parkingowe, infrastruktura techniczna oraz obiekty gospodarcze i garażowe,
e) tereny zieleni urządzonej;
Obecnie działka zabudowana dwoma budynkami gospodarczymi.
Położona częściowo na południowo-wschodnim stoku oraz na terenie płaskim, usytuowana w sąsiedztwie parku ( pow. 7,82 ha) i pałacu w Skale, który był jednym z najbardziej interesujących obiektów architektury renesansowej na Śląsku i jednym w Polsce obiektów architektury tego okresu o koncepcji belwederu.Obecnie zarówno w parku jak i w pałacu trwają prace porządkowe ( odrestaurowanie).
Na stoku południowo-wschodnim w sąsiedztwie znajdują się słynne tarasy i kaskady , które tworzą z parkiem i pałacem jedn obiekt w całości.
Teren płaski przy tarasach widokowych za dawnych czasów był wykorzystywany jako część gospodarcza, z którego zachował się główny budynek oraz część budynku pomocniczego.
Tarasy i kaskady ogrodowe na zboczu tworzą niepowtarzalne widoki architektury oraz krajobraz.
Sam budynek gospodarczy to obiekt 2 kondygnacyjny pokryty starą dachówką karpiówką.
Parter :są to 3 pomieszczenia o pow. 560 m2 z czego główna hala to pow. 361m2, natomiast użytkowe poddasze to jedna duża przestrzeń.
Obok usytuowany jest budynek gospodarczy pomocniczy z 2 pomieszczeniami o pow. 70,5 m2.
Nieruchomość która składa się z części płaskiej z budynkami gospodarczymi oraz sąsiadującym parkiem i pałacem tworzy niepowtarzalny kompleks nieruchomości z dużymi możliwościami.
Skała to nieduża spokojna malowniczo położona miejscowość w powiece lwóweckim na Dolnym Śląsku na trasie Jelenia Góra - Lwówek Śląski - Bolesławiec. Do autostrady A4 ok. 20 km, od granicy Niemiec 50km, od Czech 45km.
Nieruchomość godna polecenia ze względu na niepowtarzalny teren do zagospodarowania.
Więcej informacji pod nr tel. 508 703 240

 
3574